Ön Muhasebe Nedir ? Neleri İçerir ?

06-04-2019
|
2841 Okuma

Ön muhasebe işletme içerisindeki faturaların, tahsilatların, ödemelerin, cari hesap takiplerinin, dosyalamaların yapılma işlemlerinin tümüne verdiğimiz genel bir adlandırmadır.

Ön muhasebe işlemlerini genelde Ön Muhasebe personeli ya da işletme sahipleri takip etmektedir. Bu kriterlerin takibi özellikle kobi orta ölçekli işletmeler için zaman maliyetine sebep olacak kadar uğraştırıcıdır.

Ön muhasebe programı olarak TR Cari kullanarak bu işlemleri tek çatı altında kolayca takip edebilmektesiniz.

Ön Muhasebe Programı

Ön Muhasebe yazılımı özellikleri bakımından temel işlevleri şu şekildedir;

1 – Fatura takibi : İşletmenize gelen faturaların işlenmesi ve takibi, işletmenizden kestiğiniz faturaların takibi yapılmalıdır.

2 – Tahsilat takibi : Müşterilerinize verdiğiniz hizmetlerin / ürünlerin karşılığında oluşan bedelin tahsil edilmesi ya da vadeli alacakların takibi gibi işlemler yapılmalıdır.

3 – Ödeme takibi : Tedarikçilerinize ve hizmet / ürün aldığınız işletmelerden bedellerinin ödenmesi , vadeli ödemelerinizin takibi yapılmalıdır.

4 – Personel takibi : Personel çalıştıran işletmeler için personel ödemeleri, personel masraflarının takibi gibi konular özellikle önem taşımaktadır ve ön muhasebe yazılımı ile takip edilebilmektedir.

5 – Cari Hesap takibi : Cari hesap takibi ile alacak ve ödemelerimizin müşteri / tedarikçi bazında takibi, raporlanması, özellikle vadeli borç / alacak işlemlerinin gerek e-posta gerekse sms ile hatırlatmaları sayesinde TR Cari ile kolayca takip edebilirsiniz.

Ücretsiz Kayıt Ol , 14 Gün Dene

Bültenimize kaydolun, güncellemelerimizden anında bilginiz olsun