Veresiye Programı Nedir ?

24-04-2019
|
5263 Okuma

Alışveriş işlemleri söz konusu olduğunda özellikle geçmişte sıkça duyduğumuz tabirlerden bir tanesi de veresiye satıştır. Her şeyin teknolojik karşılığının olduğu günümüzde artık veresiye programları ile veresiye satışın da kontrol altına alınabileceğini söylemek mümkündür.

Veresiye nedir?

Veresiye kelime anlamı olarak baktığımızda; tedarik edilen bir ürünün karşılığında hizmet bedelinin bir kısmının ya da tamamının ileri bir tarihte ödeneceği anlamına gelir.

Veresiye Takip Programı olarak TR Cari kullanarak bu işlemleri tek çatı altında kolayca takip edebilmektesiniz.

Veresiye Programı

Veresiye takibi nasıl yapılır?

Veresiye, genel anlamda küçük ve yerel işletmelerin uygulamakta olduğu bir yöntemdir. küçük lokasyonları kapsar (mahalle esnafları vb.). Geçmişten günümüze herkesin aklına veresiye kelimesinin kazınmasının sebebi olan ise hiç kuşkusuz ki veresiye defteri diye tabir ettiğimiz borç alacaklı bilgisinin ve tutarların yer aldığı defterdir.

Ücretsiz Kayıt Ol , 14 Gün Dene

Veresiye defteri; borçlunun bilgisinin ve borç tutarının bilgisinin tutulduğu defterdir. Haliyle bu defter günümüz şartlarında erişim kolaylığından, borç takibine kadar birçok konuda yeterli değildir. Borç takibi yapmak üzere kullanılan bu defter işlemleri günümüzdeki teknolojiler ile dijitalleşmiş ve veresiye programı sistemleri ile veresiye takibi yapılabilmektedir.

Veresiye takip programı hakkında söyleyebileceğimiz en büyük avantajlardan bir tanesi ise hiç kuşkusuz mobil erişim kolaylığına sahip olmasıdır diyebiliriz. Yani bir defteri cebinizde taşımanız mümkün değil iken bu program sayesinde cebinizde taşıdığınız akıllı cihazlar ile dahi veresiye bilgilerine ulaşabilirsiniz

Ücretsiz Kayıt Ol , 14 Gün Dene

Bültenimize kaydolun, güncellemelerimizden anında bilginiz olsun