Yerli ve Milli Yazlım Teknolojileri Neden Önemlidir ?

26-10-2018
|
2714 Okuma

Dijitalleşen dünyada hiç şüphesiz ki ülkeler arası statejiler bile değişti. Eskiden daha çok savaş senaryoları fiziki teçhizat ve güce dayalı planlar içerirken şimdi teknoloji ve ekonomi ye dayalı planlar oluyorlar. Kişisel verilerin o denli önemi olduğunu A.B.D. seçimlerinde gördük aslında ülkemizde kullandığımız birçok uygulama / yazılım kişisel ya da kurumsal bilgilerimiz açısından oldukça risk taşımakta.

Yine Alibaba'nın Trendyol'u satın alması, yeni Türk girişimlere yönelik bulut altyapı servisini kurup Türkiye'de yarışma açıması risklerin her geçen gün arttığına birer örnek teşkil etmekte. Eskiden fiili ajanlar var iken , yeni dünyada teknolojik yazılımlar tatlı ve sevecen gösterilen birer ajanlar demek çok da yanlış olmayacaktır.

Bu nedenlerdendir ki yerli yazılım teknolokileri üretilmesi ve insanlarımızın bunları kullanılmaya yönlendirilmesi oldukça önem arzetmektedir.

Yerli ve milli teknolojilerin yer aldığı 3. Ar-Ge ve İnovasyon zirvesinde TR Cari olarak yerimizi aldık ve sizlerle buluştuk. Cari hesap programı ihtiyacı olan işletmeler aynı zamanda ön muhasebe programı ihtiyaçlarını da kolayca TR Cari ile takip edebilirler.

Bültenimize kaydolun, güncellemelerimizden anında bilginiz olsun